Ask.fm

Dnes si představíme poměrně novou službu ve světě internetu. Tématem dnešního článku totiž bude portál Ask.fm, jež se stal poměrně populárním zejména mezi mladými lidmi. Pokud jste se dosud s tímto názvem nesetkali, nevadí – čtěte dále a dozvíte se okolo čeho je vlastně všechen ten povyk.

Ask.fm – Zeptej se mě, na co chceš

Ask.fm je portál, který slouží (jednoduše řečeno) pro odpovídání na otázky. Uživatelé zde vypisují jednoduché, i složité otázky a ostatní se na ně pokoušejí více, či méně smysluplně odpovídat. V praxi to funguje tak, že po přihlášení Vám vyjede seznam několika otázek, na které můžete odpovědět, ale nemusíte. Otázky ale můžete také rozesílat.

Co se týče hlubšího smyslu portálu, celá myšlenka by se dala poměrně dobře využít z hlediska marketingu apod., avšak z několika minutového prohlížení daných otázek jsme spíše nabyli dojmu, že tzv. „asko“ (jak se tomu mezi mladými náctiletými říká) je výrazně někde jinde a slouží spíše pro vylívání srdíček „cool“ teenagerů. Pokud ale máte okruh svých přátel, či třeba školu, zaměstnání apod., můžete využít hlubší smysl této služby a těmi globálními příspěvky se nezabývat.

Vytvoření účtu

Nyní se zaměříme na to, jak se jednoduše a rychle zaregistrovat – přejděte na www.ask.fm – klikněte na Přidejte se hned!. Nyní máte hned 4 možnosti, jak si vytvořit účet

Pro lepší ilustraci přidáváme registrační formulář

Snímek obrazovky 2015-04-13 v 20.47.20

Přihlášení na Ask.fm

Po úspěšné registraci se již stačí pouze přihlásit. K přihlášení je potřeba uživatelské jméno, jenž jste zadali při registraci a heslo. Poté klikněte na přihlásit a nyní můžete vesele používat svůj účet 🙂