Facebook smajlíci

Dnešní článek bude určen zejména těm z Vás, jež jste se zdárně přihlásili do služby Facebook a hledáte nějaké, jak se říká, vychytávky. Určitě jste již stihli nabrat nějaký počet přátel, či členů rodiny a při diskuzi s nimi jste si všimli malých obrázků – smajlíků – které používají. Zdůrazňují tak, nebo spíše pomáhají navodit atmosféru v probíhající diskuzi a my Vám dnes ukážeme, jak je můžete používat taky.

Používejte Smajlíky

Pokud jste již přihlášení a vidíte vlevo dlouhý seznam kontaktů, máte splněný první krok. Nyní klepněte na uživatele, se kterým si chcete povídat. Z dolní lišty by Vám teď mělo vyjet „chat-okno“, ve kterém už pozorní z Vás zjistili, že na pravé straně okna pro zadávání Vašeho textu se nachází malý, nevýrazný smajlík, kterým můžete vkládat do diskuze nejrůznější emotikony. Časem se můžete naučit jejich ruční psaní (jsou totiž složeny ze znaků na klávesnici) a nebudete muset zdlouhavě klikat.

Také se sluší upozornit, že pokud budete hovořit s nově poznanými lidmi, je třeba si dávat na užití smajlíků pozor. Člověka rozhodně nepotěší, když mu text o 20 slovech proložíte 50 smajlíky, nicméně to je už asi na Vás.

Noví smajlíci

Vývoj jde nezadržitelně dopředu a to hned ve všech odvětvích. Před deseti lety byl kapesní počítač něčím nepředstavitelným – dnes je to naprostý standart. Stejně se vývoj projevil na Facebooku. Místo základních 20 smajlíku jich nyní máte přes několik tisíc. Jsou rozděleny na motivy a pokud se Vám nějaký motiv líbí stačí ho jen stáhnout. Díky tomu tak můžete překvapit své přátele skvělými obrázky, které ještě v životě neviděli..

Snad jsme Vás tedy touto malou, ale potěšující maličkostí o něco obohatili a na chatu zdar.