Instagram

Instagram je aplikace pro chytré telefony s velmi jednoduchým účelem.  Pořízení, rychlá úprava a následné nahrání fotky.

Jak jsem se již zmínil, tak aplikace Instragram je zdarma ke stažení z Google Play, tedy pro operační systém Android, a z App Store pro zařízení s iOS od Applu. Na obou systémech je nainstalování velmi rychlé a jednoduché. Uživatelské prostředí aplikace je pak takřka shodné pro obě platformy. Jednoduché a přehledné. První co budete při prvním spuštění potřebovat je buď existující uživatelský účet. Pokud ho nemáte, tak je vám nabízena registrace. Vyžádá si od vás přezdívku, email a heslo. Takže nic nečekaného.

Fotografie stylově

Po přihlášení již můžete naplno využívat dovedností Instagramu.  Všechno je o fotkách. Buď můžete vytvořit skrz Instagram, nebo nahrát z paměti fotoaparátu a oříznout ji. Fotky, které Instagram používá, jsou nahrávány ve formátu 4:3. Trochu nezvyklé, ale pro využití v této aplikaci naprosto postačující a dokonce to vypadá lépe. Když už máte vybranou fotku a vhodně oříznutou, tak máte k dispozici jednoduchý, ale účinný editor. Na výběr je asi desítka velice dobře vypadajících filtrů, které můžete aplikovat na fotografii. Výsledné fotky pak vypadají opravdu pěkně, i když byly pořízeny horším mobilním fotoaparátem.

logo

Fotky pak můžete nasdílet na libovolnou sociální síť, přidávat k nim tagy, dávat like a přidávat komentáře.