Informace

Je online seznamka pro mě?

Co jste nevěděli o online seznamování?

Moderní doba si vyžaduje moderní seznamovací prostředky. Nové techonologie používáme v každodenním životě, proč ne tedy i k seznámení? Přinášíme vám ty nejzajímavější statistiky, které možná vyvrátí vaše předsudky o online seznamkách, ale také tipy, jak předejít nejčastějším chybám.

Společné zájmy přebijí vzhled

Většina lidí by mohla říct, že online seznamování je založeno primárně na vzhledu, ale zdá se, že tomu tak není. Ve skutečnosti 64% dotazovaných lidí uvedlo, že společné zájmy s někým jsou důležitější než to, jak vypadají. Na druhou stranu jen 49% dotázaných uvedlo, že nejdůležitějším faktorem pro ně je vzhled budoucího partnera.

Jistá americká online seznamka dokonce v jednom experimentu úplně odstranila fotky z profilů a sledovala, jak moc a jak snadno se budou lidé seznamovat. Výsledek? V podstatě žádnou změnu nezaznamenali! Většina seznamek profilové fotografie zobrazuje a leckdy i vyžaduje. Důvodem ale zřejmě bude spíš očekávání uživatelů, než skutečná potřeba na online seznamce vidět fotografie.

Více než 50% uživatelů na svém seznamovacím profilu lže

Nejčastěji si vymýšlíme o své výšce, hmotnosti, životním stylu, věku a příjmu. Z principu tedy uživatelům nejde o lež jako takovou, ale snahu vybarvit se pro potenciální partnerku nebo potenciálního partnera v těch nejlepších barvách. Často proto vyplníme informace tím, co bychom chtěli, aby byla pravda.

Odolejte tomuhle pokušení, protože taková taktika nikam nevede. Pokud se s vámi někdo chce seznámit kvůli vaší výšce nebo příjmu, je otázkou, zda by na tomto založený vztah vůbec mohl stát za to. Ve chvíli, kdy vyrazíte na rande - a k tomu by přeci online seznamování mělo vést, pravda vyjde najevo. Někteří uživatelé mají pocit, že tyhle drobné lži využijí pouze k upoutání pozornosti a až naváží vztah, dojem z jejich skutečné osobnosti přebije vše ostatní. Jenže když se vžijete do kůže druhého člověka, uvědomíte si, že pachuti lží se jen tak nezbavíte. Pokud si někdo vymýšlí v takových nepodstatných věcech, nevzbuzuje v druhých důvěru. Budete mu důvěřovat v těch důležitějších oblastech?

Magická trojice online seznamování

Většina špatných zkušeností s online seznamováním vychází z porušení jedné ze tří základních zásad. Vyhněte se nejčastějším chybám a bez obav sepusťte do seznamování na internetu.

  1. Pravda. Nepřibarvujte si skutečnost. Buďte upřímní a féroví k sobě i k druhým, protože zalhat ještě před začátkem vztahu, je neodpustitelná a úplně zbytečná chyba.
  2. Trpělivost. Nečekejte, že v den, kdy se zaregistrujete, hned někoho potkáte, vyměníte si několik zpráv a druhý den vyrazíte na rande. Než vůbec někoho najdete, bude to pravděpodobně trvat déle. A než spolu vyrazíte ven, musíte si začít důvěřovat. To všechno za den určitě nezvládnete.
  3. Instinkt. Nezáleží, jestli tomu říkáte instinkt, selský rozum nebo jinak. Prostě poslouchejte, co vám říká podvědomí. Ve chvíli, kdy se vám něco nezdá, zařaďte zpátečku. I tenhle manévr vám totiž dá docela dobrou představu o reakcích toho druhého. Nenechte touhu seznámit se za každou cenu překrýt vlastní pocity. Účelem není najít si jakýkoli vztah. Cílem je najít si spokojený vztah. Ve chvíli, kdy zjistíte, že vás na druhém člověku něco rozčiluje, hledejte dál.